Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler

Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler güncel haberlerin ve yorumların yer aldığı bağımsız haber sitesi

Neden Çıkıyoruz ?

 

Yazı, insanlık tarihinin dönüm noktası kabul edilir. İnsan olmanın, insan kalmanın ölçüsü, içinde bulunduğunuz ortamda insani değerleri savunmak, hiç kimseye yönelik ayrımcılığı kabul etmeyerek, herkes için insanca yaşam koşullarını isteyebilmektir.

 

Her toplumsal çaba, “neden varız” sorusunun samimiyetle cevaplanması ile başlamalı. Bu sebeple Serhat’ın Sesi’nin “neden çıkıyoruz” sorusuna verdiği cevabın inandırıcılığı, bir ihtiyaca karşılık geldiği ölçüde mümkün olacaktır.

 

İçinden geçtiğimiz dönem ve üzerinde yaşadığımız topraklar hepimize ağır sorumluluklar yüklüyor. Özgür, eşit ve barış içinde yaşayabilmek için görebildiğimiz gerçekleri her vesileyle gündeme getirmek, büyük kitlelerin inandırılmak istendiği yalanlara itiraz etmek, tarihe ve topluma karşı görevimizdir.

 

Anadolu toprakları özellikle fetret dönemlerinde üç köşesinde yaşananlarla birlikte ya huzur ve güven ortamına kavuşmuş ya da kaos ve iç çatışmaya odaklanmıştır. Balkanlar, Ortadoğu ve Kafkasya.

 

Ortadoğu’da yaşananların sadece Anadolu halklarının değil tüm insanlığın kaderini belirleyeceği bir tarihi dönemeçteyiz. Suriye’de kan durmadıkça Serhat illerinde huzur ve bereketten söz edilemeyecek.

 

Serhat şehirlerinde güven ve barış ortamının gelişmesi için sadece bekleyen yada isteyen değil, inşa eden, elinden geleni sergileyen olmak, bu zor günlerde çok daha değerlidir.

 

Tarihi hafızayla yüzleşmek, farklı kültür ve kimlikleri görmek, haksızlık kim tarafından kime yapılırsa yapılsın tepki vermek, insanca, onurluca yaşamı hak etmenin bedelidir.

 

Her türlü iyi niyetli eleştiri ve katkıya açık olunması gereken bu yürüyüşte, yol arkadaşlığı yapanların farklı yaklaşımları bir eksiklik değil aksine hedefe yaklaşmak için güç katacak, kolaylaştırıcı etki yapacak bir zenginlik olacaktır.

 

Mütevazi imkanlarla ulaşabildiğimiz herkesi Serhat’ın Sesi’ne ses vermeye davet ediyor, bizimle paylaşmak istedikleri her türlü çalışmaya açık olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Çok okunan haberler
dini sohbetler sohbet islami sohbetler omegle tv türk sohbet islami sohbet