Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
  • EURO : 10.0664
  • DOLAR : 8.5252
  • STERLİN : 11.8032
  • G. ALTIN : 496,42
  • GÜMÜŞ : 6,95
Haberler / Kars

Sarıkamış Platformu Orman Bilgilendirme Gezisi

27.05.2021

KARS/ SARIKAMIŞ 

Sarıkamış Ormanları Bilgilendirme Gezisi Yapıldı. Sarıkamış Platformu ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğinde yapılan bu gezinin açılışında Sarıkamış Platformu Başkan Yardımcısı Oktay Yavlal şunları söyledi;

Sarıkamış Platformu çok kıymetli mensupları şuan Sarıkamış’ tayız Sarıkamış Fidan Şenliği için geldik. ‘’Yarın saat 11.00 itibariyle Sarıkamış Platformu, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi, Milli Eğitim Başkanlığı olarak Sarıkamış Fidan şenliği düzenledik. Ciddi manada bir katılım olacak’’ dedi.

Çok kıymetli Orman Genel Müdürümüzün sayın bakanımızın Orman bölge müdürü ile Ormanlarımızın genel durumunu gördük ve Orman gezimizden dönerken’ de böyle güzel çocukluğumuzun sembolü olan Sarı çiçekleri buradan paylaşıyoruz ifadelerini kullandı. Yayınımızı izleyen herkese selamlar.

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

Yavlal; Sarıkamış’ ın Sembol çiçekleri Evet Yıldırım hocam çok mutlusunuz sanki o yıldırım candan devasa adam gitmiş 10 yaşında bir çocuk gibi oldunuz ifadelerini kullandı.

-Yıldırım ise sözlerine 45-50 yi geçtiğini Sarıkamış gerçekten doğasıyla yapısıyla gerçekten mükemmel bir kasabamız Sarıkamış platformu organize ettiği Fidan şenliğine geldik.  Çocukluğumuzu yaşıyoruz.. ifadelerini kullandıktan sonra sözü Mustafa beye bıraktı.

- Mustafa Bey; Sarıkamış ilçesine ilave bir katkımız olacak herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

- Fettah Bey; Yıldırım’ ın liseden arkadaşıyım bu havayı solumak beni çok memnun ve mutlu etti, bu havayı solumak son derece mükemmel bir şey İlçemiz için yaptığınız çalışmalar için teşekkür ederiz kelimelerini kullandı.

Oktay Yavlal şöyle devam etti;

-Çok kıymetli Ümit Kavay bizim platformumuzun fedakar abisi her türlü fedakarlığı yapmaktan  kaçınmayan Sarıkamış’ ın yetiştirdiği naçize iş adamlarındandır diyerek birkaç sözde sizden alalım şeklinde konuştu.

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

Ümit Kavay; Sarıkamış Platformuyla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Güzel bir çalışma inşallah sürekliliği olur bizlerde destekleriz hepimizin görevi teşekkür ederiz dedi.

Oktay Yavlal; Sarıkamış Platformu olarak asıl biz sizlere teşekkür ediyoruz. Sarıkamış Platformuna ve Sarıkamış’a yapmış olduğunuz katkılardan dolayı bizde hem platform adına hemde Sarıkamış platformu adına sevgi saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Sarıkamış Platformu Genel Sekreteri

- Özlem Hanım; ‘’Yuvamdayım ailemle beraberim, Mutluluk içerisindeyim çocukluğumu yaşıyorum Sarıkamış için buradayız niyetimiz Sarıkamış’ta kadınlarımızla gençlerimizle neler yapabiliriz. Önceliğimiz Sarıkamış. Ümit beye, Oktay beye, Yıldırım beye ve bütün burada bulunan herkese çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Mehmet Bey; Sarıkamış için buradayız, Sarıkamış denince akan sular duruyor. Ne gerekiyorsa bizde buradan elimizi gözdemize koyup hareket edeceğiz’’ dedi

Oktay Yavlal; ‘’Kıymetli izleyicilerimiz bugün saat 16.00’ da Sarıkamış genç girişimcilerimizle White Park otelde toplantımız olacak Sarıkamış’ ta ki gençliği harekete geçirmek ve onların burada bir aksiyon olmasına bir nevi teşvik etmek amacıyla bizlerinde hemfikir ve maddi manevi manada katkı vererek toplantıda neler yapabiliriz onları enine boyuna konuşacağız.

Yarın saat 11.00’ de Fidan dikim şenliğimiz olacak Fidan dikim şenlik alanında Sarıkamış ve köyleri dahil olmak üzere  bütün okullarımız şiir  yarışmasına katıldı.ve konu Sarıkamış ve Ormanlar olmak üzere bir şiir yarışması düzenlendi. Aşağı yukarı 200’ ün üzerinde genç çocuklarımızdan katılım oldu.

Bugün itibariyle Kafkas üniversitesinden öğretim görevlisi arkadaşlarımızda kurulmuş komisyon üyelerin değerlendirmesini yaparak yarın fidan şenlik alanında bu kardeşlerimize – çocuklarımıza 1,2,3 ve 4 kategoride para ödüllerini sunacağız. Ayrıca her katılan ve dereceye giren öğrencilerimizin okullarına 10-12 adet tablet hediye vereceğiz.

Katılım sağlayarak dereceye giremeyen bütün öğrencilerimize abileri, amcaları olarak harçlık şeklinde küçük maddi hediyelerimiz olacak’’ dedi

Kadınlarımız ile ilgili neler yapabiliriz. Onların düşündükleri ne Sarıkamış platformu burada nasıl katkı verebilir ve işin neresinde olabiliriz konuşacağız.

Ertesi gün Kayak sporlarıyla ilgili olan Yıldırım hocamız, Yavuz Tanyeri, Gıyasettin İnanç, Yahya Usta, Metin Kuru ve heyecandan  ismini şuanda canlı yayında  sayamadığımız hocalarımız kusurumuza bakmasınlar ifadelerini kullandı.

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

Gelecekte ve tıpkı geçmişte olduğu gibi yüzlerce binlerce kayakçı yetiştiren her yıl olimpiyatlara 8/ 10 kayakçı gönderen Sarıkamış’ ta tekrar kayak sporunun gelişimini sağlamak için neler yapılabilir teknik olarak çok kıymetli hocalarımız konuşacaklar. Bizlerde Sarıkamış platformu olarak onları dinleyeceğiz ve beraber bu konuda en azından belli konuları ele alacağız’’ dedi.

Yavlal Sözlerine şöyle devam etti; Ayrıca Cumartesi sabah 09.00’ da Sarıkamış İlçe Merkezi ve bütün köylerindeki Muhtarların WhatsApp grubundan ilan ettik kendilerini sabah kahvaltısına bekliyoruz. Kahvaltı sonrasında yine Sarıkamış köylerimizin potansiyelini muhtarlarımızdan dinleyeceğiz. Değerlendirilebilecek ürün, fikir, düşünce ve el sanatları konusunda kanaatlerini alacağız ve en az 2 köy ‘’pilot köy’’ olarak seçip o köylerimizin üzerinden bir örnek uygulama alanı olarak Sarıkamış platformu 2 köyümüzden başlayacağız. İnşallah başarılı olursak bunu daha yaygın hale getireceğiz ifadelerine yer verdi.

Sarıkamış belediye başkanımız, Orman bölge müdürümüz Oktay Ayatay beye bize yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

‘’Sayın işletme Müdürümüz iki gündür bizimle. Sarıkamış Ormanları hakkında bilgi vermekte kesim ve biçim alanları bütün alanları aşağı yukarı dolaştık. O konuda tespit ettiğimiz çok güzel şeyler oldu. Belki ufak tefek ihmale konu olan etmenler var ise onlarıda zaman içerisinde konuşacağız bir şekilde gidereceğiz.

Fakat Sarıkamış ormanları bitmeyecek hiçbir zamanda bitmiyor emin olunuz’ ki ‘’Katliam’’ kelimesinide hiç kimse kullanmasın bir katliam söz konusu değil. Sarıkamış Ormanları derinliklerine olabildiğince devlet bu konuda gerekenleri yapıyor. Elbette eleştirileriniz ve eleştirilerimiz devam edecektir eksik, ihmal vs. olduğu zaman bizler bu konuda yapmış olduğumuz eleştirileri Orman bakanlığı değerlendiriyor dikkate alıyor. Orman bakanlığımız  değerlendiriyor. Kendilerine ilgi ve alakalarından ve Sarıkamış Ormanlarına vermiş oldukları katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz’’ifadelerini kullandı.

serhatınsesi haber merkezi

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

serhatınsesi.com Sarıkamış Platformu

Yorum Ekle
Yorumlar (2)
Ahmet | 27.05.2021
Sarıkamış\'a selam olsun böylesine faydalı bir etkinliğe vesile olan büyüklerimize saygı ve sevgiler.
Sarıkamışlı | 27.05.2021
Oktay beye ve bu projede emeği olan bütün ilgili kurum ve kuruluşlara teşekkürler