1
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Kars

Sarıkamış Lisesi mezunları 40 yıl sonra yeniden öğrenci oldu

26.07.2022

Kars Sarıkamış Lisesinde yaklaşık 40 yıl önce aynı sıralarda öğrenci olan mezunlar yeniden öğrenci olup sıraları doldurarak hasret giderdi.

Sarıkamış Liseliler Kültür ve Dayanışma Vakfı organizasyonuyla farklı illerde yaşayan Sarıkamış Lisesi mezunları yaklaşık 60 kişi okul binası önünde bir araya geldi. Burada zil çalınmasıyla toplanan liseliler, ebediyete intikal etmiş öğretmen ve öğrenciler için saygı duruşunda bulundu İstiklal Marşını okudu.

1970’li yıllarda Okul Müdürlüğü yapan Oktay Kaya’nın eşi ve İngilizce öğretmeni Şükran Kaya okul önünde yaptığı konuşmada, uzun yıllar sonra bir arada olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Kaya, “Sizler Sarıkamış lisesinin medeni iftiharı ve Oktay Kaya’nın öğrencilerisiniz. Bende onun vekili olarak hepinize hoş geldin diyorum.” dedi.

Eski yıllarda olduğu gibi yeniden öğrenci olan mezunlar, kılık, kıyafet kontrolünden geçtikten sonra sınıflarında yer aldı. Duygulu anların yaşandığı sınıfta öğrenciler öğretmenlerini çiçekle karşıladı.

Vakıfın Kurucu Başkanı olan Dağlar Özügüç, yıllar sonra aynı sınıfta buluşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hepimiz duygulandık. Şimdi burayı unutmak mümkün değil. Özellikle bizim kuşağın ve benim teklifim arkadaşlardan güzel hatıraları olanlar anlatsınlar bizde dinleyelim, yad etmiş olalım.” şeklinde konuştu.

Vakıf yönetim kurulu üyesi Arif Hikmet Bildik de, “Çok hüzünlü çok sevinçli duygu yoğunluğu yaşıyoruz. Kırk sene önceki sıralarımızdayız. Şükran öğretmenimiz başımızda çok özel anlar bunlar, teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Mezun öğrencilerden iş adamı Yavuz Özügüç ise, “Çok acayip duygulandım çok büyük keyif ve nostalji oldu. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Ne mutlu bize ve bu organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sarıkamış liselileri, sınıflarda bir süre hasret giderdikten sonra okul önünde hatıra fotoğraf çektirdi. Program Millet bahçesinde yapılan pikniğin ardından müzik eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi.

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler
Çok okunan yazılar