Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Eğitim

KPSS sınav sonuçları açıklandı!

16.09.2021
KPSS sınav sonuçları açıklandı!

2021 KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın bu seneki lisans oturumlarına katılım gösteren adaylar, ÖSYM'den gelecek olan "KPSS sonuçları açıklandı" açıklamasına bekliyordu. ÖSYM, adayları daha fazla bekletmeyerek KPSS sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Peki, 2021 KPSS sonucu nasıl öğrenilir, nereden bakılır? İşte, 2021 KPSS lisans sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı

Son dakika haberleri.. Yüz binlerce adayı ilgilendiren 2021 KPSS sınav sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz haftalar içerisinde düzenlenen KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi), 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına katılım gösteren memur adayları, KPSS sonucu için beklemeye koyulmuştu. ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, 2021 KPSS sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı.

2021 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI | KPSS SONUCU SORGULAMA

ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamasına göre, KPSS sınav sonucu açıklandı. Adaylar, ÖSYM AİS üzerindne KPSS sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Peki, 2021 KPSS sınav sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?

İşte, 2021 KPSS lisans sonuçları sorgulama ekranı ve diğer detaylar

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI


KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Eylül 2021 tarihinde saat 09.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler