Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
  • EURO : 10.1180
  • DOLAR : 8.3524
  • STERLİN : 11.7959
  • G. ALTIN : 513,67
  • GÜMÜŞ : 7,63
Haberler / Kars

Kars'ta 25 At Kayıp

04.05.2021

Kars'ta birden fazla kişiye ait yaklaşık 25 atın çalındığı iddiası jandarma ekiplerini harekete geçirdi.
 
 Kars'ın Merkeze bağlı Çakmak Köyü'nde sayıları yaklaşık 25'i bulan atlar bir anda ortadan kaybolunca, köy sakinleri atların çalınmış olabileceği düşüncesiyle vatandaşlar andarmaya şikayette bulundu.
 
Köy sakinleri yaklaşık dört gün önce ortadan kaybolan yaklaşık 25 atı kendi imkanlarıyla bulmak için uğraşsalarda sonuç alamadılar. Yakın köyler ve arazilerde yaptıkları arama çalışmalarından da hiçbir sonuç alamayan köy sakinleri jandarmaya hırsızlık başvurusunda bulundu.
 
Köy sakinlerinden Doğukan İli, Cihan Othan, Yaşar Kartalmş, Metin Okyay, Beyhan Kayakağanlı, Baykal Özbey, Cumhur Cengiz ve bazı köy sakinleri yaptıkları ortak açıklamada; "Yaklaşık dört beş gün önce sayısı 25'i aşan atlarımızı bulamadıklarını söyledi. Kendi imkanlarımızla arazide ve yakın köylerde arama çalışması yaptık ama sonuç olumsuz. Köyümüzden yaklaşık 5 ay öncede 7-8 at kaybolmuştu. Jandarma ekipleri onları Ardahan'ın Göle ilçesinde buldu. Konu hırszılık çıktı. Bizde şuan kaybolan yaklaşık 25 atımız için jandarma ekiplerine başvuru yaptık. Güvenlik güçlerimiz gerekli çalışmalara başladı. Önce meydana gelen hırsızlık olayında kaybolan atlarımızı bulan jandarma ekipleri hayvanları sahiplerine teslim etti. O olayında mahkemesi yarın görülecek. Arama çalışmalarımıza istinaden bulamadığımız atların çalındığı iddiası güçlenirken, jandarma ekiplerinden bu hırsızları yakalamalarını istiyoruz." şeklinde ifadelerde bulundu.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş