Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Türkiye

Erdoğan’dan çok sayıda görevden alma ve atama kararı

06.08.2022
Erdoğan’dan çok sayıda görevden alma ve atama kararı

Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre birçok isim görevden alınırken, yenileri de atandı.

Fotoğraf: Twitter/Erdoğan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığı’nda açık bulunan adalet başmüfettişliklerine, adalet başmüfettişleri Onur Utku Sevim, Yılmaz Genç, Sefa Çınar, Barış İntepe ve Sinan Dursun atandı.

Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları üyeliğine, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Turan Karatepe görevlendirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Özdağ görevden alındı, yerine Filiz Kayacı Boz atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi Sabri Akdeniz Sarı görevden alındı. Bakanlıkta açık bulunan iş başmüfettişliğine, İş Müfettişi Özgür Ünver atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda açık bulunan iş müfettişliklerine yapılan yeterlilik sınavından geçen, iş müfettiş yardımcıları Emrah Kürşat Çakır, Mehmet Asalıoğlu, Muhammed Raşid Karaman, Münevver Yıldız, Nazlı Hilal Dükünlü, Okan Karagülle, Özge Ayhan Çulha ve Raşat Akyüz getirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda açık bulunan başmüfettişliğe, Müfettiş Rıza Kaya atandı.

Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan genel müdür yardımcılığına Mithat Yüksel atandı.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık getirildi. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcılığına ise Kazım Özgür tayin edildi.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan genel müdür yardımcılığına Veli Altundağ atandı.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine, Fatih Mehmet Bal getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır ile Zonguldak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Akçay görevden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda açık bulunan Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Mehmet Mazak atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyeleri Bülent Dilmaç ve Mehmet Karataş ile Tarım ve Orman Bakanlığı Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen görevden alındı.

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ve yönetim kurulu başkanlığına TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Pezük atandı.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne ve yönetim kurulu başkanlığına Ufuk Yalçın atandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Mustafa Bankaoğlu atandı.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler