Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Türkiye

Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu

05.11.2020

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘‘Ülkemizi tabii afetlere hazırlıklı hale getirmek için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz’’ dedi.

Erdoğan, konuşmasında İzmir’de meydana gelen deprem konusunda şunları söyledi: “Eğer enkaz kaldırmada bir yarışın içerisine girilmiş olsaydı, 5. gün enkaz altından o yavru nasıl çıkarılacaktı?’’

TOKİ ile başlatılan konut atılımının özel sektörün de gayretleriyle önemli bir dönüşümün gerçekleşmesini sağladığını belirten Erdoğan, “Hala dönüştürmemiz gereken 6,7 milyon konut bulunuyor.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi deprem başta olmak üzere tabii afetlere hazırlıklı hale getirmek için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.


Erdoğan, “Teröristler boş durmuyor. Baktılar ki insanları öldürmekle başarılı olamıyor, sessiz, masum ağaçlarımızı yakmaya başladılar.” dedi.


Erdoğan,“Üreticiyi de tüketiciyi mağdur eden stokçuluk faaliyetlerine göz yumamayız. Salgın döneminde tüm ülkeler gıda ürünlerinde ihtiyatlı bir gümrük politikası izlerken Türkiye’nin bunun dışında kalması beklenemez.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti büyüdükçe Türkiye de daha yeşil ve daha temiz bir çevreye kavuşacak. Amacımız yenilenebilir enerjinin her alanında dünyada ilk sıralara yerleşmek. Gerçek çevrecilik işte budur Bay Kemal. Bunları da öğren.” ifadesini kullandı.

(AA)

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş