Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
  • EURO : 11.0179
  • DOLAR : 9.4984
  • STERLİN : 13.0701
  • G. ALTIN : 548,87
  • GÜMÜŞ : 7,38
Haberler / Kars

BBP Genel Başkanı Desdici Kars’ta

14.09.2021

Genel Başkan Desdici açılışın ardından Büyük Birlik Partisi Kars İl Başkanı Muhammet Karahal’a yetki belgesini verdi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Desdici, partisinin Kars İl Başkanı Muhammet Karahal’a yetki belgesini vermek ve il başkanlığını hizmete açmak için Kars’a geldiğini söyledi. Aynı zamanda Kars esnafının ve halkının sorunlarını dinlemek, bazı STK ve oda başkanlıklarını da ziyaret etmek için kente geldiğini söyledi.

Serhat Şehir Ardahan’ın ardından Karslılarla da bir arada olduğu için mutluluğunu dile getiren Desdici, BBP’nin bayrağının ve ambleminin Kars’ta da dalgalanacağını söyledi.

Kars ve Ardahan ile birlikte Türkiye genelinde rüzgarın Büyük Birlik Partisi lehine estiğini de belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Desdici, “Biz şu anda yılbaşından bu güne kadar üye sayısını yüzde 130 arttırmış bir siyasi partiyiz. Yargıtay’ın son 3 aylık açıkladığı sonuçlara da baktığımızda Ağustos sonu itibatiyle yüzde 51 ile üye sayısını en fazla arttıran partiyiz. Bu hareketlilik vatandaşlarımızın partimize karşı olan teveccühü bugün Kars’ta da vücut bulmuştur. İnanıyorum ki bugün biz yetkilendirmeyi yaptıktan sonra Kars’ta yüzlerce, binlerce kardeşimiz BBP’ne üye olacak. Eksik olan ilçe teşkilatlarımız tamamlanacak. Ve önünüzdeki günlerde yılbaşına gelmeden Kars’ta güçlü bir şekilde tüm ilçelerimiz kongreleri gerçekleştirilmiş olacak. Ben buna yürekten inanıyorum. İl Başkanımız Muhammet Karahal ile tüm teşkilatlarımıza ve Kars halkına hayırlı olsun diyorum” dedi.

Büyük Birlik Partisi Kars İl Başkanı Muhammet Karahal da “geçmişten beri bir siyasi oluşumun içerisindeydik. BBP’sine geçtik. Allah’ın izniyle orada yaptığımız başarıları burada da sürdüreceğiz. Dik duracağız, doğruyu söyleyeceğiz. İnsanları ayrıştırmadan, koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Allah bizi utandırmasın” diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi Kars İl Başkanı Muhammet Karahal ve teşkilat mensupları tarafından karşılanan Desdici’ye Teşkilat Başkanı Tefik Eren, MKYK üyeleri Erol Hacıgül, Ömer İlhan, Kadir Turan Hasan Özuzun, Erzurum İl Başkanı Muhammet Eşref Yılmaz ve Ardahan İl Başkanı Okan Ulutaş da eşlik etti.

Destici il başkanlığı binası çevresinde bulunan esnafı ziyaret etti. Esnaf ise A 101 ve BİM gibi büyük marketlerin küçük esnafı bitirdiğinden dert yandı.

Genel Başkan Desdici parti binasını hizmete açtıktan sonra çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra Öğretmenevinde basın toplantısı düzenleyecek.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş