Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Türkiye

AVM’de içki iznine AKP, MHP ve İyi Parti ‘Evet’ dedi, CHP karşı çıktı

11.08.2022
AVM’de içki iznine AKP, MHP ve İyi Parti ‘Evet’ dedi, CHP karşı çıktı

"Bu toplumda en çok vergiyi içenler veriyor"

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında inşaatı biten bir AVM için içkili alan tespiti oylaması yapıldı. AKP, MHP ve İyi Partili meclis üyeleri ‘Evet’ oyu kullandı. CHP’liler ise ret oyu verdi

Sözcü gazetesinden İlker Kılıçarslan'ın haberine göre, Meclis toplantısında konuyla ilgili gelen gündem maddesiyle ilgili olarak söz alan CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bülent Mersinli, çevresinde adliye, emniyet, üniversite ve Diyanet’e ait yerin bulunduğu bir bölgeye içkili yer bölgesi tespit edilmesinin uygun olmadığını dile getirdi. Mersinli, “Bu bölgenin çevresinde tıp fakültesi, adliye sarayı, emniyet müdürlüğü ve Diyanet ait bir alan var. Çevresinde bu gibi durumların olmadığı onlarca yere içki ruhsatı verilmezken, şimdi kendilerini muhafazakar ve milliyetçi olarak ifade edenler nasıl da “Evet” oyu kullanacak? Biz CHP grubu olarak bu maddeye “ret” oyu kullanıyoruz” dedi.

"Bu toplumda en çok vergiyi içenler veriyor"

MHP'li meclis üyesi Mehmet Palabıyık, "Bu toplumda içenler kadar içmeyenler de var. Bu toplum bir tek içmeyenlerden oluşmuyor. Bu toplumda en çok vergiyi içenler veriyor. Alkoldeki vergi en yüksek. Ben de içen birisi olarak, ayrıştırılmak istemiyorum. Birlikte yaşadığımız toplumda ben caminin açılmasına nasıl saygı gösteriyorsam, meyhane veya içkili yer bölgesi açılırken de aynı saygıyı görmek istiyorum. Manisa gelişmiyor diyorsunuz. 60 bin öğrencimiz var. Bir tanesi Manisa'da kalmıyor. Manisa'da siz bunlara hizmet edeceksiniz ki Manisa'da kalsın." diye konuştu. 

Başkan Ergün: Ret verenler yemesini, içmesini iyi biliyorlar

Tartışmaların yaşandığı gündem maddesiyle ilgili olarak kısa bir konuşma yapan MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, içkili yer tespiti konusunda “Ret” oyu veren CHP'ye yönelik olarak şu ifadeleri kullandı:

“Herkes hesap ve siyaset peşinde. Şimdi bu maddeye ‘Red' oyu verenler OSB'de yemesini ve içmesini çok iyi biliyorlar.”

Oylamada CHP, BBP ile İyi Parti'den bir meclis üyesi “Ret” oyu kullandı. Toplantıda bazı AKP'li meclis üyelerinin oylamada çekimser oy kullandığı dikkatlerden kaçmazken, AKP, MHP ve İyi Partilerin çoğu karara ‘Evet' oyu verdi. İçkili yer bölgesi tespiti ile ilgili gündem maddesi oylamasında 25 “Evet” 25 “Ret” oyu çıktı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün'ün oyu iki oy kabul edilmesiyle birlikte madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler